Panele elewacyjne Drewnopodobne

Panele elewacyjne drewnopodobne to okładziny, które montuje się do fasady budynków. Z jednej strony – stanowią swoistą ozdobę elewacji budynku, ale z drugiej – chronią ją przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrany panel w znaczącym stopniu może przyczynić się do poprawy naszej termoizolacji, a także ochronić budynek przed szkodliwym działaniem wilgoci. Tak naprawdę decydując się na taki rodzaj paneli, zapewniamy sobie ciekawe rozwiązane na wiele długich sezonów, ponieważ przyjmuje się, że średnio taka okładzina może wytrzymać 10 lat. Jakie są najczęściej wybierane rodzaje paneli elewacyjnych?

Rodzaje:

  • Wykonane z tworzyw sztucznych

  • Betonowe

  • Z kamienia naturalnego

Pierwsze z nich z łatwością dopasujemy praktycznie do każdej zewnętrznej elewacji. Ponadto są bardzo odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych czy temperatur. Co więcej, nie odbarwiają ani nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Jeżeli chodzi o panele z betonu, to używa się ich głównie na budynkach publicznych. Podobnie jak poprzednie panele elewacyjne drewnopodobne, są bardzo odporne na zmiany atmosferyczne i wahania temperatur, nie wymagają prac konserwatorskich oraz nie odbarwiają. Warto wspomnieć, że odznaczają się właściwościami termoizolacyjnymi. Ostatni zaś rodzaj paneli jest najbardziej efektowny, ale też – najtrudniejszy w montażu. Warto też pamiętać o tym, że pojawiają się panele, które, niestety, wymagają od nas systematycznej pielęgnacji i konserwacji. Dlatego przed zakupem dobrze zastanów się nad tym, jakie wybrać.

Sprawdź Nasze produkty

nowoczesny panel elewacyjny

Panele drewnopodobne w znaczący sposób ułatwiają wielu klientom stworzenie wymarzonej elewacji. Niezwykła imitacja drewna, która zapewnia nam większe możliwości, a ponadto – jest w przystępnej cenie. W porównaniu do zwykłego drewna nie jest aż tak wymagająca. Wystarczy, że zamontujemy panele drewnopodobne i możemy cieszyć się nimi przez długi czas. Takiego rodzaju drewnopodobne panele elewacyjne uważa się za innowacyjny trend, który cieszy się ogromną popularnością wśród wielu klientów. Sposób ich montażu jest bardzo prosty – nakłada się je na glazurę, a co więcej można je bez większego problemu przycinać. Tworzenie fug nie jest w tym przypadku konieczne, ponieważ styropian jest tak elastycznym materiałem, że nie potrzebne jest wypełnianie przerw. Zaleca się montowanie tych produktów w temperaturze od 5 do 30 stopni. Warto wspomnieć o tym, że istnieje możliwość zmiany koloru paneli, jeśli po jakimś czasie kolor jednak nie będzie nam odpowiadał. Można tego dokonać w bardzo prosty sposób mianowicie – za pomocą specjalnego spreju.

panele elewacyjne drewnopodobne Dlaczego Warto

Wszelkie elewacje wykonane z drewna nie stanowią już dla nas zaskoczenia, ponieważ stosuje się je niemal na całym świecie. Dlaczego deski elewacyjne są coraz częściej wybierane, nie tylko już przez architektów czy projektantów, ale – prywatnych inwestorów? Co takiego mają w sobie, że coraz więcej klientów decyduje się na nie? Co jest w nich takiego niezwykłego? Oto kilka powodów, dla których warto pokusić się o kupno drewnianych desek do naszej elewacji.

panele drewnopodobne

Podkreślenie indywidualności i charakteru – drewno elewacyjne sprawi, że nasza elewacja nabierze nie tylko eleganckiego wyglądu, ale przede wszystkim podkreśli indywidualność i nietuzinkowy charakter naszego budynku. Obecnie na rynku można dostać szeroką gamę różnych profili, tak więc – każdy na pewno coś dla siebie znajdzie. Bezpieczeństwo, komfort i ciepło – to właśnie drewniana elewacja. Daje nam poczucie ciepła, stwarza przytulną atmosferę. Ponadto naturalna faktura, zapach przynoszą ukojenie.

drewnopodobne panele elewacyjne

Jak można zauważyć – drewniane panele cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Coraz częściej mówi się, że stanowią one alternatywę dla elewacji drewnianych, które są zdecydowanie bardziej wymagające. Sam montaż również nie należy do czynności prostych i wymaga od nas dużo czasu. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, ale równie efektownym, są właśnie panele drewnopodobne – gotowe elementy z dowolnym wzorem i w konkretnym odcieniu drewna. Jeśli chodzi o sposób montażu, to jest on bardzo prosty, dlatego każdy samodzielnie może wykonać ten rodzaj pracy. Nie musimy używać do tego wkrętów, śrub czy też kołków. Inną zaletą jest fakt, że nasze panele możemy założyć na każdym dowolnie wybranym przez nas systemie dociepleniowym, a nawet – na zwykłej tynkarskiej wyprawie. Co ważne, w przypadkach, kiedy mamy do czynienia z gotową już elewacją możliwe jest również naklejenie paneli na elewację, jednak trzeba pamiętać o tym, aby zastosować specjalnie do tego przeznaczony klej.

Montaż Paneli Elewacyjnych Drewnopodobnych

Panele elewacyjne drewnopodobne są bardzo proste w montażu. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótką instrukcję, która podpowie ci, jak należy robić to poprawnie. Oto kilka niezbędnych kroków:

  • W pierwszej kolejności należy przygotować odpowiednie podłoże. Powinno być one czyste i suche. Wszelkie zabrudzenia w znaczący sposób mogą obniżyć przyczepność.
  • Przygotowujemy sobie wszystkie niezbędne narzędzia, tj.: ołówek, kątownik, pacę zębatą, pędzelek, pędzel do malowania i wałek.
  • Następną czynnością jest nakładanie kleju. Oczywiście przed rozpoczęciem klejenia klej musimy wymieszać w taki sposób, aby uzyskał odpowiednią konsystencję. Następnie przechodzimy już do samej czynności, a warstwę kleju nakładamy na podłoże za pomocą pacy zębatej.
  • Docinamy deski i przyklejamy je na wcześniej położony przez nas klej. Za pomocą wałka dociskamy całą powierzchnię deski. Jeżeli pojawi nam się nadmiar kleju – usuwamy go za pomocą mokrej gąbki.
  • Fugujemy, a następnie gruntujemy. Deski malujemy specjalną farbą podkładową, która pozwoli nam uzyskać efekt cieniowania.
  • Ostatnim krokiem jest już samo malowanie desek specjalnym preparatem, który nada im efekt drewna.