Styropianowe Panele Elewacyjne Zewnętrzne

Styropianowe Panele Elewacyjne Zewnętrzne w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność. Coraz więcej osób decyduje się zamiast tradycyjnej elewacji wykonać elewację z paneli zewnętrznych. Jest to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością na całym świecie, w tym również w Polsce. Największą zaletą desek imitujących drewniane elewacje jest ich wygląd. Dzięki nowoczesnym urządzeniom do produkcji styropianowych paneli elewacyjnych zewnętrznych, możliwe jest uzyskanie doskonałej imitacji każdego gatunku panelu. Mogą one przypominać wiele odmian drewna takich jak dąb, świerk, sosna czy buk, ale również każdego gatunku drzewa egzotycznego takich jak merbau,cedr, garapa czy bangkirai. W porównaniu do swoich naturalnych odpowiedników jeśli chodzi o panele elewacyjne są nie do odróżnienia i posiadają taką samą fakturę, barwę oraz ułożenie słojów. Wszystko to sprawia, że nawet wprawne oko nie jest w stanie odróżnić oryginału od imitacji.

nowoczesny panel elewacyjny

Elewacja wykonana z tego rodzaju materiału jest również zdecydowanie bardziej wytrzymała. Jej odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że nie musimy elewacji malować oraz konserwować jak w przypadku naturalnych desek. Nie straszny im silny deszcz, piekące słońce, porywisty wiatr czy duża wilgotność. Materiał, z którego zostały wyprodukowane wytrzyma każdą pogodę. Dodatkową zaletą jest również czyszczenie, które jest bardzo proste i nie sprawia dużych problemów. Dzięki specjalnej powłoce, Panele Elewacyjne mogą być łatwo wyczyszczone za pomocą myjki ciśnieniowej, a nawet szmatki. Elewacja w porównaniu do tradycyjnej nie brudzi się tak szybko, nie porasta mchem oraz glonami.

Styropianowe panele zewnętrzne

Panele elewacyjne zewnętrzne to fraza, która cieszy się dużą popularnością zarówno w przypadku domów mieszkalnych jak i obiektów komercyjnych. Dzięki dużej różnorodności wzorów oraz barw profili elewacyjnych, bardzo łatwo można je ze sobą łączyć, tworząc efektowne aranżacje. Coraz częściej widuje się elewacje z styropianowych paneli elewacyjnych wykonane na hotelach, bankach, urzędach oraz w nowoczesnym budownictwie. Ich montaż jest bardzo prosty nawet dla osób bez większego doświadczenia. Cała filozofia polega na zamontowaniu stelażu, a następnie zamocowywaniu do niego desek. Szybkość montaży to jedna z wielu dodatkowych korzyści stosowania tego rodzaju materiału. Deska kompozytowa jest podobnym produktem do tego, który aktualnie omawiamy.

styropianowe panele zewnętrzne
panel styropianowy zewnętrzny

Pomimo tego, że panele elewacyjne mają być jak najbliższą oryginałowi imitacją drewna, to w rzeczywistości wyglądają jeszcze piękniej. Powlekane warstwą specjalnej lakierobejcy niezwykle efektownie odbijają promienie słoneczne i sprawiają, że ich kolory są jeszcze bardziej wyraziste. Barwę paneli można dostosować do własnego gustu, bowiem dostępna paleta obejmuje nie tylko kolory naturalnego drewna, ale każdy inny odcień, który zażyczy sobie klient. Specjalna warstwa lakieru zewnętrznego stosowana na niektórych rodzajach desek sprawia, że są one ognioodporne.

Panele Elewacyjne zewnętrzne- ich cena jest dużo niższa od ceny innych paneli

Na koniec warto przyjrzeć się jeszcze jednemu aspektowi, który nakłania coraz więcej osób w inwestowanie w styropianowe panele na elewacje zewnętrzne. Jest to korzystna cena. Biorąc pod uwagę żywotność oraz trwałość desek elewacyjnych ze styropianu, jest ona bardzo atrakcyjna w porównaniu z panelami elewacyjnymi wykonanymi z naturalnego drewna. Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że tego rodzaju wybór jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród wszystkich dostępnych na rynku. Jeśli zatem ktoś marzy o pięknej i trwałej elewacji domu, powinien zdecydować się na styropianowe panele elewacyjne zewnętrzne.