Nowoczesne elewacje domów piętrowych

Nowoczesne elewacje domów piętrowych galeria

Na naszej stronie internetowej znajdziesz nowoczesne elewacje domów piętrowych galeria. Dom piętrowy niesie ze sobą wiele korzyści dla osób, które zdecydowały się na codzienne życie w zabudowie jednorodzinnej. W miejskim terenie to przede wszystkim oszczędność powierzchni, która często jest mocno ograniczona. Wiedzą coś o tym posiadacze małych działek. W przypadku domów piętrowych użytkowa powierzchnia rozkłada się równolegle na dwie kondygnacje. W praktyce więc nie potrzebujemy dużej działki, by korzystać ze sporej powierzchni użytkowej domu – a to dla nas oszczędność w kontekście cen działek w polskich miastach.

nowoczesne elewacje domów piętrowych galeria
modne elewacje domów piętrowych

Modne elewacje domów piętrowych 2017

Domy piętrowe to również estetyka w miejskiej przestrzeni. Kolejna kondygnacja powoduje bowiem, że obiekt staje się wyższy, a co za tym idzie lepiej wpasowuje się w otaczającą go zabudowę wielorodzinną. To również dodatkowa możliwość korzystania z balkonu – a któż z nas nie lubi wypić filiżanki świeżej kawy w słoneczny dzień na świeżym powietrzu? Atut ten nabiera jeszcze większego wymiaru w przypadku terenów pozamiejskich. Piętro pozwoli nam podziwiać wspaniałe widoki, jeśli nasz dom jest usytuowany w malowniczej okolicy. Budynek tego typu prościej umieścić na działce o niecodziennym ukształtowaniu terenu. Dlatego też tak popularne są nowoczesne elewacje starych domów piętrowych. Modne elewacje domów piętrowych 2017 są również popularne w tym roku.

elewacja domu jednorodzinnego ze sztukaterią

Czynnikiem, który nada naszemu domu piętrowemu niecodziennego wyglądu, jest elewacja. Dobrze dobrane elementy zewnętrzne i umiejętnie dobrane kolory sprawią, że nawet z pozoru prosty i niewyróżniający się budynek zyska miano atrakcyjnego i z miejsca przyciągnie wzrok przechodniów i naszych gości. Obecna technologia daje ogromne możliwości i mnogość rozwiązań przy wykańczaniu piętrowych domów jednorodzinnych. Dostępne na rynku materiały pozwalają również na wizualne triki – dzięki panelom lub deskom elewacyjnym możemy umiejętnie „poszerzyć” lub „wydłużyć” ścianę budynku. Montaż tego typu elementów w poziomie wizualnie „poszerzy” obiekt, a montaż w pionie „wydłuży”. Jasne elewacje domów jednorodzinnych piętrowych są czymś czym warto bardziej się przyjrzeć.

nowoczesne elewacje starych domów piętrowych

Niezwykle istotną kwestią jest również dobór koloru elewacji domów piętrowych. W tej dziedzinie warto przestrzegać kilku prostych zasad. Jeśli posiadasz mały dom, rozważ pomalowanie go w jasnych barwach. Dzięki białej elewacji będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że biel łatwo skomponować z bardziej wyrazistymi i intensywniejszymi kolorami. Z kolei żółty kolor nada naszemu budynkowi więcej ciepła i światła. Kolory mniej naturalne powinniśmy wiązać z bielą stonowaną i odcieniami szarości.

Jasne elewacje domów jednorodzinnych piętrowych

jasne elewacje domów piętrowych

Kolejny ważny aspekt przy projektowaniu zewnętrznego wizerunku naszego domu piętrowego to dach. „Piętrus” pokryty dachem płaskim lub pulpitowym to mniejszy wydatek niż budowa domu z użytkowym poddaszem. Ponadto płaski dach nie zaburza obrazu elewacji. Inna propozycja to dach dwuspadowy. Rozwiązanie to w prostej linii nawiązuje do klasycznego obrazu domu, a wiele osób ceni sobie tradycjonalne podejście w architekturze. Dach dwuspadowy świetnie sprawdzi się również na wąskich działkach.

Nie bójmy się tego powiedzieć: domy piętrowe powróciły do łask. Nowoczesna technologia wykonywania elementów ozdobnych i nowe trendy powodują, że domy piętrowe prezentują się znacznie bardziej atrakcyjnie i niepowtarzalnie.

Dobrze dobrana elewacja budynku sprawi, że będzie on wyglądał nowocześnie i okazale, ale bez problemu możemy też nawiązać do klasyki i tradycji. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i odpowiedniego doboru elementów elewacyjnych. Jasne elewacje domów jednorodzinnych piętrowych to coś co wiedzie w tym roku prym!