Modne Kolory Elewacji Domów Zdjęcia

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo modne kolory elewacji zewnętrznej galeria. Przedstawimy najczęściej wybierane kolory, jeśli chodzi o nowoczesne budynki. Dlaczego stworzyliśmy ten artykuł? Wielu ludzi ma problemy z wyborem odpowiedniego koloru dla swojej elewacji. Dzięki nam wybór ten stanie się dużo łatwiejszy. Tysiące wykonanych przez nas realizacji – procentują ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. W naszym artykule ukażemy kilkanaście z naszych najlepszych realizacji. Na samym początku ukażemy kolory elewacji do czerwonego dachu.

Elewacje DOmów Kolory

Budowa domu to nie łatwy orzech do zgryzienia. Szczególnie jeśli chodzi o temat, z którym masa ludzi ma problem czyli elewacje domów kolory. Dobór odpowiedniego koloru elewacji nigdy nie powinien być kwestią przypadku i wynikać tylko i wyłącznie z naszych upodobań. Aby dobór koloru był jak najlepszą decyzją najlepiej dostosować się do kilku złotych zasad, które podamy poniżej.

Najważniejszy przede wszystkim jest dobór odpowiedniego koloru elewacji do stylu i charakteru naszego domu. Jeśli nasz budynek jest bogaty w dekory takie jak np. gzymsy, bonie czy inne elementy sztukaterii to kolorystyka elewacji powinna być spokojniejsza. Natomiast w odwrotnej sytuacji – dom o prostej bryle warto podrasować jakimś wyróżniającym się kolorem. Obok przedstawiamy elewacje domów kolory.

kolory domów elewacje galeria

Dom z „podrasowaną” barwą

Łagodny Kolor Elewacji

Kolory elewacji domów jednorodzinnych galeria

Wybierając odpowiedni kolor elewacji musimy liczyć się z tym, że nasza elewacja może zostać zaatakowana czy to przez pleśń, czy przez grzyby. Jak postępować w przypadku gdy pleśń zaatakuje elementy dekoracyjne? Tak naprawdę pojawienie się pleśni i mchu na elewacji nie jest dużym problemem. Jak w takiej sytuacji postępujemy? Wilgotną szmatką wycieramy element dekoracyjny z pleśni, a potem suszymy. Kolejną czynnością jest zaimpregnowanie elementu i użycie specjalnej farby, która ochroni naszą elewacje przed powtórną pleśnią. W przypadku mchu – należy usuwać go regularnie, ponieważ wykazuje on tendencję do zatrzymywania wilgoci, a to z kolei może spowodować niszczenie dekorów.

 Znacznie bardziej powinniśmy się zmartwić, gdy pojawi się grzyb. W bardzo szybkim tempie potrafi on przenieść się na kolejne elementy, niszcząc nich strukturę i powodując ich butwienie. Elementy dekoracyjne, które zostały zaatakowane przez grzyba należy jak najszybciej wymienić. Następnie wykonujemy standardową renowację, przy czym warto pamiętać, o tym, aby zadbać o deski ‘zdrowe’, które znajdowały się w pobliżu tych zaatakowanych. W jaki sposób zadbać? Po prostu – pomalować je grzybobójczym środkiem.

kolory domów elewacje

Bardzo często kolory domów elewacje to jeden z głównych czynników, który sprawia, że nasz dom jest nowoczesny i wyróżnia się na tle innych. Pamiętaj by zadbać o to by kolor pasował jak najbardziej do ogólnego stylu elewacji Twojego domu. Tak jak już wyżej wspomnieliśmy powinniśmy odpowiednio dbać o naszą elewację. Jak często to robić? Wszystko zależy od rodzaju elewacji, tego, jakie mamy dekory oraz stopnia zabrudzenia. To, w jakim miejscu położony jest nasz dom, również ma ogromne znaczenie. Te domy, które znajdują się blisko ruchliwej drogi, będą wymagały od nas częstszego mycia od tych, które położone są w spokojnym miejscu.

Czyszczenie elewacji warto zaplanować sobie na wiosnę. Dzięki temu cały czas będziemy mieli modne kolory elewacji domów zdjęcia Przy tego typu elewacjach czyszczenie należy wykonać przed nałożeniem impregnatu, dokładnie pozbywając się kurzu, brudu czy piachu. Jak skutecznie możemy oczyścić naszą elewację? Z pomocą przyjdzie nam szare mydło albo też – co ciekawe – zmywacz do paznokci! Trudne i zaschnięte plamy i zacieki można usunąć za pomocą papieru ściernego, ale należy używać go w delikatny sposób, gdyż zbyt gwałtowne, zdecydowane ruchy mogą spowodować, że zamiast oczyścić elewację, pogorszymy jej stan. Niezawodnym narzędziem okazuje się także być myjka ciśnieniowa, dzięki której pozbędziemy się brudu w szybki i łatwy sposób.

Polecane Artykuły