Deska Tarasowa Kompozytowa

Tania Deska Tarasowa Kompozytowa Wyprzedaż

Deska tarasowa kompozytowa wyprzedaż to wręcz idealne rozwiązanie na taras. Obecnie na rynku możemy dostać wiele gotowych kompletów, za pomocą których stworzymy taras o dowolnym kształcie. Przeważnie deski z kompozytu mają budowę komorową, a wielkość i ich kształt uwarunkowane są od wymiarów, jakie mają deski. W przypadku tarasów o nieco skomplikowanych i nieregularnych kształtach np. trapezowych, zaokrąglonych – używa się desek brzegowych, wypełnionych w środku, które można docinać w dowolny sposób, na konkretny i interesujący nas kształt. Jakie mogą być zalety takich desek kompozytowych? Przede wszystkim należy podkreślić fakt, że są bardzo łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają konserwacji. Poza tym tworzą jednolitą powierzchnię i stanowią gotowe rozwiązanie systemowe. A czy mają jakieś wady? Niestety. Przyjmuje się, że mogą one ulec delikatnemu spłowieniu. Co więcej, ich oferta w zakresie kolorów i wzorów jest uboższa niż w przypadku drewna. Takie rozwiązanie jest również nieco droższe od drewnianych desek. Warto wspomnieć, że elewacje domów często są ozdobione za pomocą wyżej wspomnianych produktów.

deska kompozytowa elewacyjna

Czy tania deska tarasowa kompozytowa to dobry wybór?

Deski tarasowe wykonane z włóknocementu są niezwykle wytrzymałe, twarde niczym beton, ale na elewacji prezentują się pięknie i subtelnie. Wyglądają niczym prawdziwe drewno! Montaż takiego rodzaju desek nie jest skomplikowany i bez większych problemów każdy powinien dać sobie z nim radę. Z racji tego, że podstawowym składnikiem tego rodzaju desek jest cement, powoduje to, że są one mniej wrażliwe na zniszczenia spowodowane np. deszczem, śniegiem, wilgocią niż zwykłe drewniane deski. Nie musimy się również martwić o to, czy nie zostaną zniszczone przez pożar. Dlaczego? Z racji tego, że są materiałem niepalnym. Jak wytwarza się deski z takiego materiału? Poprzez wymieszanie cementu z plastyfikatorami, czyli włóknami celulozowymi i wodą.

 Powstaje z tego masa, z której później formuje się pasy betonu. Te z kolei dzieli się na takie odcinki, które będą równe z długością desek. Następne, co robimy, to wstawiamy je do autoklawów – tam z kolei są one utwardzane za pomocą pary wodnej. Należy czekać kilka dni do momentu aż beton zwiąże się całkowicie i wyschnie. Chcąc znacznie bardziej upodobnić je do naturalnych desek, musimy odcisnąć na nich wzór, który bardzo dobrze imituje strukturę cedrowego drewna. Na koniec pokrywamy je akrylową farbą, a na spodnią część nakładamy specjalny środek hydrofobowy, który ma za zadanie ochronić je przed wilgocią.

[ux_products style=”normal” depth=”1″ depth_hover=”5″ cat=”72″ products=”6″ text_align=”left”]

Tanie Deski Tarasowe Przykładem na Gotowy system tarasowy

Deski kompozytowe posiadają jedną olbrzymią zaletę, mianowicie – bardzo przypominają naturalne, piękne drewno i z całą pewnością mogą bez większego problemu je zastąpić. Ponadto są odporne na wszelkie działanie czynników atmosferycznych, a także bardzo trwałe. Idealnie zatem nadają się na taras, który nie tylko będzie prezentował się elegancko i efektownie, ale również nie będzie wymagał prac konserwacyjnych.

tania deska tarasowa kompozytowa elewacyjna

Jak wybrać Odpowiednią Deskę  Na Taras?

Powszechnie uważa się, że kompozyt jest znacznie stabilniejszy, a także bardziej odporny niż drewno. Co więcej – jest także przyjemny w dotyku. Warto wspomnieć również o tym, że nagrzewa się w znacznie mniejszym stopniu niż płytki, a jego elementy nie wymagają renowacji – nie trzeba ich impregnować. Jak powszechnie wiadomo, kompozyt, który stanowi mieszankę naturalnego drewna i sztucznego tworzywa służy do produkcji desek kompozytowych PCW.

Ich ogromną zaletą są:

  • Odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych,
  • Niezwykle trwałe,
  • Odporne na działanie wilgoci, nadmiernego promieniowania, a także niskich temperatur,

Należy również zaznaczyć, że nie ulegają deformacjom i odkształceniom pod wpływem, np. zbyt dużej wilgotności czy zmian temperatur. To zapewnia nienaganny, piękny i trwały wygląd naszemu tarasowi.

Deska Tarasowa Kompozytowa Wyprzedaż – Jak zamontować

Jak wiadomo, wszelkie nawierzchnie kompozytowe wykonywane są w głównej mierze na nośnej konstrukcji z legarów, które mogą być zarówno kompozytowe, jak i drewniane. Ustawiane są na plastikowych klinach, dzięki którym możliwe jest odpowiednie wypoziomowanie legarów. Utrzymują się dzięki swojemu własnemu ciężarowi, a ponadto – można przykręcać je do wsporników. W sytuacji, kiedy posiadamy naziemny taras, warto pamiętać o tym, że możliwe jest przykręcenie legarów do łączników, inaczej kotew, które są zamocowane w fundamentowych słupkach. Innym rozwiązaniem jest łączenie ich za pomocą kątowników ze stali, często dodatkowo zabezpieczonej antykorozyjnie. Kolejną rzeczą, o której koniecznie musimy pamiętać to rozstaw legarów. Przyjmuje się, że powinien on wynosić przeciętnie ok. 50 cm. Deski kompozytowe łączymy z legarami za pomocą specjalnych klipsów, które przytwierdza się do legarów. Dzięki takiemu zabiegowi nie musimy już przykręcać desek, a jedynie doczepić je do klipsów. Co może być zaletą takiego rozwiązania?

tania deska tarasowa kompozytowa wyprzedaż

Przede wszystkim łatwy, szybki, a co najważniejsze – prosty – sposób montażu. Nie musimy również obawiać się o to, że łebki wkrętów zniszczą i uszkodzą nam nawierzchnię. O czym jeszcze należy pamiętać przy montażu tego typu desek? O zachowaniu ich odpowiedniej odległości – ok. 0,5 cm.

Polecane Artykuły