Deska Kompozytowa

Taras Deska kompozytowa Elewacyjna

Po wielu godzinach szukania zdecydowałeś, że deska kompozytowa elewacyjna jest idealna do stworzenia wymarzonego domu, na który będziesz z przyjemnością patrzeć. Z dziesiątek dostępnych produktów wykończeniowych dla Twojego domu, wybrałeś własnie ten. Jednak jak wybrać kompozyt najlepszej jakości? Tego wszystkiego dowiesz się w naszym artykule. Opiszemy w nim pięć pytań, które warto zadać jeśli chodzi o deski kompozytowe – dzięki wybierzesz najlepszy materiał dla swojego projektu. Zatem zamiast przynudzać długim wstępem przejdźmy do konkretów.

deska kompozytowa elewacyjna

Najczęściej deski kompozytowe wykorzystywane są na elewacji

Drewniana elewacja charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i jest świetnym wyborem dla nowych właścicieli domów. Syntetyczne pokrycia z desek zapewniają dobry wygląd. Kompozyty, które wykonane są z mieszanki drewna i tworzyw sztucznych, odbiły się na popularności drewna. Coraz częściej prawdziwe drewno jest wypierane przez kompozyt. Niektóre zawierają nawet plastik z recyklingu. Przy tak wielu dostępnych materiałach na elewację trudno jest stwierdzić, który wybór będzie najlepszy. My możemy zagwarantować, że kompozyt to bardzo dobry wybór. Wybranie deski kompozytowej to świetny zabieg dla naszego budżetu bowiem wspomniane deski są dużo tańsze od prawdziwego drewna.

Kiedy Wybrać Deski Kompozytowe?

Ludzie najczęściej sięgają po deski kompozytowe podczas budowy nowego domu. Jest jeszcze jeden przypadek kiedy sięgamy po wspominanie deski – podczas renowacji starego domu z drewna.  Jeśli drewno na Twoim domu ma pęknięcia, wygląda na wysłużone lub boryka się z problemem pleśni, to oznaka, że jego czas dobiegł końca. Wielu ludzi nie chce słyszeć o deskach kompozytowych. My chcemy rozwiać te wątpliwości. Jeśli nie masz pewności co do kompozytowej elewacji, ponieważ naprawdę chcesz, aby wyglądała ona jak drewno, nie ma się czym martwić. Wysokiej klasy kompozyty mają fantastyczną strukturę i wyglądają niezwykle „drewnianie”. Wiele z modeli wykonane są z odcieni drewna tak więc nie ma lepszego materiału, który zastąpi nam prawdziwe drewno.

Tak wygląda różnica między wysłużonym drewnem a nowymi deskami kompozytowymi

deski kompozytowe efekt przed po

Jak widzimy różnica zauważalna jest gołym okiem – nie trzeba chyba nikogo przekonywać, który z obrazków lepiej się prezentuje. W naszej dalszej części artykułu opiszemy deski kompozytowe wykorzystywane na tarasie, oraz kilka pytań, które należy zadać zanim wybierzemy odpowiednią deskę kompozytową by służyła nam przez długie lata. Poniżej przedstawiamy Państwu oferowane przez nas panele elewacyjne drewnopodobne.

 

Taras Deska Kompozytowa czy Drewniana

Wielu ludzi nie wie, że taras deska kompozytowa może być również wykorzystana na tarasach. Dlaczego warto wybrać deskę kompozytową na taras? Piękno prawdziwego drewna zachwyca każdego jednak drewno jako materiał posiada kilka minusów. Szybko traci swój pierwotny wygląd poprzez blaknięcie i ostatecznie gnicie. Istnieje wiele alternatywnych produktów, które mogą wyglądać jak drewno ale to właśnie omawiane przez nas deski są najlepsza. Chociaż deska kompozytowa elewacyjna wygląda jak prawdziwe drewno to wykonana jest z połączenia drewna i plastiku. Takie połączenie gwarantuje komfort użytkowania przez długie lata. Dlatego też wielu ludzi zaczęło montować deski kompozytowe na swoich tarasach. Efekty realizacji przedstawimy poniżej.

taras deska kompozytowa

Jak wybrać Odpowiednią Deskę  Na Taras?

Najważniejszym aspektem nawet najlepszej deski kompozytowej jest to, że po zamoczeniu staje się ślisko. W zależności od struktury, którą wybrałeś do swojej deski, może to być niebezpieczne. Dlatego podczas wyboru deski kompozytowej na taras musimy zadbać o to by jej struktura była wzbogacona o odrobinę tekstury.

Ważne jest, aby pamiętać, że deski o kolorach ciemnych będą bardzo nagrzewać się na słońcu. Jeśli będziesz chciał chodzić po deskach na boso całe lato, najlepiej jest unikać ciemnego koloru.

To dwa główne aspekty, na które musimy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej deski kompozytowej.

Jakie Pytania Zadać Zanim Kupimy Deskę Kompozytową?

Nagrzewanie Deski Kompozytowej Latem

Ponieważ kompozyty są bardziej gęste niż deski z drewna, mają tendencję do pochłaniania ciepła i latem mogą stać się nieprzyjemnie gorące. Zbyt gorąca deska sprawia, że nie będziemy mogli po niej chodzić bez butów. Wiele desek kompozytowych posiada specjalną technologię, która zmniejsza absorpcję ciepła nawet o 35% w porównaniu z konwencjonalnymi kompozytami i ogranicza przenikanie ciepła. Dlatego warto zapytać sprzedawcy czy deski wyposażone są w specjalną technologię, która absorbuje ciepło.

Czy Produkt Jest Odporny Na Wilgoć?

Deska kompozytowa składa się z mieszaniny włókien drzewnych, plastiku i niewielkich ilości dodatków, takich jak pigmenty. Włókna drzewne zapewniają wytrzymałość, natomiast tworzywo sztuczne chroni  deski kompozytowe przed  wilgocią. Jednak gatunki drewna kompozytowego różnią się znacznie pod względem wilgotności. Odporność na wilgoć zależy od tego, jak plastik obejmuje włókna drewniane. Jest to technicznie trudne do osiągnięcia, dlatego tą cechą charakteryzują się tylko produkty z najwyższej jakości.

Ile Lat trwa gwarancja?

Każda deska kompozytowa jest objęta gwarancją producenta. Taka opcja daje gwarancję uniknięcia wad materiałowych i produkcyjnych. Warto zadbać o to by gwarancja na dany produkt była jak najdłuższa. Dlaczego warto o to zadbać? Podłogi z drewna kompozytowego, które mają odsłonięte włókna drewniane, są podatne na wchłanianie wilgoci. Wchłanianie wilgoci sprawia, że deski kompozytowe ulegają szybkiemu zniszczeniu. Dlatego też w przypadku gdy wybierzemy produkt słabej jakości zawsze zostanie nam gwarancja.

Polecane Artykuły