Elastyczna Deska Elewacyjna Cena

To jeden z popularniejszych i ciekawszych rozwiązań na ożywienie naszej elewacji, mowa tutaj o produkcie jakim jest deska elewacyjna cena. Taki rodzaj desek to z pewnością designerski i bardzo nowoczesny element dekoracyjny, który w niezwykły sposób wyeksponuje piękno i indywidualny charakter drewna. Stanowią odwzorowanie naturalnych desek. Dzięki temu, że są lekkie, łatwo się je układa, a także obrabia. Najczęściej spotyka się deski, które zostały wykonane z ekologicznej żywicy akrylowej, a także naturalnego piasku kwarcowego, dodatkowo wzmocnione siatką pochodzącą z włókna szklanego.

Elastyczna Deska Elewacyjna Cena Właściwości :

  • odporność na warunki atmosferyczne, zmiany temperatur
  • wytrzymałość i dobra jakość zabarwienia
  • co najważniejsze – nie obciążają ścian
  • łatwość w montażu, obróbce
  • paro przepuszczalność
  • elastyczność
Elastyczna deska elewacyjna cena

Obecny rynek, niewątpliwie, zapewnia nam szeroki wybór różnego rodzaju asortymentu. Każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie, a jeżeli macie jakieś pytania, wątpliwości, chcecie porady – zapytajcie specjalistów w naszym sklepie. Oni na pewno wyciągną pomocną dłoń i pomogą wybrać to, co jest najlepsze. Warto zadbać o to by styropianowa deska elewacyjna imitacja była jak najlepszej jakości.

Poznaj nasze produkty:

Styropianowa Deska Elewacyjna imitacja - Konserwowanie

Styropianowa deska elewacyjna w większości przypadków jest zabezpieczona przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami, np. atmosferycznymi. Do ich zabezpieczenia najczęściej używa się lakierobejcy – specjalnego środka, który ma za zadanie uszlachetnić kolor naszego drewna. Co więcej lakierobejca w znacznym stopniu zmniejsza chłonność drewna, a tym samym uodparnia je przed nadmiernym promieniowaniem UV, które, jak wiadomo, powoduje, że drewno w szybkim czasie może ulec wypłowieniu.

deska elewacyjna

O czym warto również wspomnieć to fakt, że wszelkiego rodzaju impregnaty również mogą chronić nasze drewno. Powszechnie przyjmuje się, że odznaczają się nawet większym stopniem ochrony. Powstrzymują nie tylko przed uciążliwymi insektami i ogniem, ale również hamują rozwój korozji biologicznej, która wywołana jest działaniem pleśni oraz grzybów.

W przypadku, kiedy wybierzemy lakiery czy farby do konserwacji elewacji, musimy liczyć się z tym, że po jakimś czasie mogą się one zacząć łuszczyć, a w niektórych przypadkach nawet zmieniać kolor. W takiej sytuacji należy je usunąć.

Jak to zrobić?

Najlepiej za pomocą szlifierki elektrycznej, która pomoże nam zedrzeć stare powłoki. W miejscach trudno dostępnych warto użyć papieru ściernego, naciągniętego na drewniany klocek.

Deska elewacyjna Montaż na Styropianie

Jak wiadomo, drewno jest materiałem uniwersalnym, który jest nieustannie wybierany jako materiał wykończeniowy. Zdarza się jednak, że w niektórych przypadkach jego zamiennik bierze górę, wychodzi naprzeciw wygórowanym oczekiwaniom klientów, którzy z jednej strony pragną pięknego drewnianego wyglądu, ale i łatwości w montażu. Co w takim przypadku? Elastyczna Deska Elewacyjna montaż na styropianie oprócz swojej trwałości jest niezwykle lekka, a to powoduje, że jesteśmy stanie położyć je wszędzie tam, gdzie byśmy tego chcieli.

Oczywiście przed uprzednio przygotowaną nawierzchnią. Jedyne, co musimy zrobić, to przykleić je za pomocą specjalnego kleju, a profil sam dopasuje się do łuków naszych ścian i wszelkich mogących się pojawić krzywizn. Kolejne, co musimy zrobić to zabezpieczyć elewację preparatem hydrofobizującym, a następnie odczekać dwie doby, aby dobrze wsiąkł. Po upływie tego czasu możemy rozpocząć malowanie lazurą z systemem UV Protect, który ma za zadanie nie tylko ochronić powierzchnię przed nadmiernym promieniowaniem, ale też nadać jej kolor pięknego i naturalnego drewna.

POlecane Artykuły